FUJIMI 1:72 (nr 722276)
Ten niemiecki wół roboczy jest tematem tak powszechnym wśród producentów modeli redukcyjnych, co popularnym wśród modelarzy wykonujących liczne wersje tego pojazdu.
Tym razem japoński producent FUJIMI pokusił się o wydanie kilku wariantów ciężarówki z błyskawicą w logo. FUJIMI poszło z rozmachem z nowymi modelami, w tym wspomnianym Oplem w kilku wersjach. Wszystkie w skali 1:72, która ma swój renesans. Dzięki nowoczesnym technikom i zdolnym projektantom wiele nowych replik w tej podziałce może szokować detalem i jakością wykonania. I bardzo dobrze - mówią modelarze. W moje ręce wpadła klasyka gatunku - czyli wóz z klasyczną skrzynią. Model nie jest nowością - z zapisu na opakowaniu wynika, że wydano go w roku 2011.
Maleńkie pudełeczko z przepięknym wizerunkiem pojazdu woła do modelarza: już jestem twój.
Nie kupujemy modelu jedynie po wizerunku na pudełku, ale to wyjątkowo zachęca do zakupu. Zaglądamy więc do środka, aby przekonać się że mamy cacuszko.
W pudełeczku odnajdujemy czarno białą instrukcję, w której na czterech tronach formatu A4 opisano zawartość zestawu, schemat montażu i malowania pojazdu. Instrukcja dość prosta i czytelna jednocześnie. W transparentnych woreczkach zapakowano ramki z częściami modelu. Jest ich dokładnie cztery plus ramka z elementami przezroczystymi (elementy oszklenia kabiny). Producent dodaje też spory arkusz kalkomanii. Tu ciekawostka: na arkuszu są elementy kamuflażu w postaci nieregularnych zielonych pasów. To ciekawy dodatek, ale wątpię, by ktoś ze znajomych mi modelarzy. W pudełku znajdujemy także dwie metalowe ośki do montażu kół. Po co? Czyżby do wykonania zabawki z ruchomymi kołami?
Wracam do najważniejszego czyli pudełka. Do ramek z elementami oczywiście :)
Po wypakowaniu zawartości z woreczków oczom ukazuje się ciemnoszare ramki z częściami. Nie jest ich wiele - razem naliczyłem 66 elementów plus dwie wspomniane metalowe ośki. Elementy są takie, jakich się spodziewałem w tej skali - czyli bardzo małe. Poważnie pisząc oprócz kilku większych elementów konstrukcyjnych (rama, skrzynia ładunkowa w kilku częściach, kabina) sporo tu drobnych elementów pojazdu. Te wydają się bardzo delikatne a przede wszystkim precyzyjnie odlane. Zwracam szczególnie na te detale, bowiem dzięki nim replika bardzo zyskuje. Bazowe elementy konstrukcyjne wyglądają zachęcająco a dodatkowym atutem jest tworzywo z jakiego odlano replikę. Bardzo ładnie odwzorowane są koła i ich detale włącznie z bieżnikiem, co jest ważnym elementem każdej repliki pojazdu kołowego.
Reasumując: mamy kolejny bardzo udany model popularnej niemieckiej ciężarówki, która ucieszy wielu modelarzy poszukujących dobrej jakości repliki w skali 1:72. Cieszy też fakt, że FUJIMI wypuściło kilka innych wariantów tego wozu, o czym być może napiszę w kolejnym materiale.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz