HMS ITHURIEL 1942 (British I-class destroyer) nr 70012
IBG MODELS
Skala 1:700
Kolejna czerwcowa nowość w ofercie IBG Models to replika redukcyjna brytyjskiego niszczyciela klasy I (I-class) - HMS Ithuriel.
Model przedstawia okręt z roku 1942-go, oczywiście także w podziałce 1/700 wykonany w technice do lini wodnej.
Kolejny model, kolejny udany wizerunek na pudełko - chciałoby się rzec. Widać, że producent nie przechodzi koło tego elementu obojętnie. Każdy nowy produkt opakowany jest w cudnej urody pudełko rzucające się w oczy zainteresowanego odbiorcy.
Po otwarciu pudełka mamy zawartość podobną do równolegle wydanego ORP Garland:
2 podłużne, jasnoszare ramki z elementami plastikowymi w transparentnym woreczku, instrukcję montaż w formacie zeszytu A4, arkusz kalkomanii i małej blaszki z elementami PE. W zestawie o numerze 70012 mamy w sumie 66 plastikowych elementów do złożenia.
Oprócz elementów kadłuba i pokładu wszystkie pozostałe (skala 1/700!) są bardzo małe. Wiele drobnych elementów waloryzowanych jest częściami PE, które trzeba wycinać i składać wg zaleceń producenta. Załączony arkusz PE to swoisty fabryczny sposób na zdetalowanie tej repliki. Elementy PE są drobne i delikatne. Wśród nich mamy także relingi - nie musimy sięgać po dodatkowe elementy poza zestawem. Instrukcja montażu rozpoczyna przygodę z modelem od montażu atrybutu okrętu - czterech dział pokładowych kalibru 120 mm.
Kolejne to elementy nadbudówki okraszane wspomnianymi elementami PE. W dalszej części jest montaż zasadniczej części okrętu (kadłub) wraz z pokładem. Kadłub wykonany jest w technice do lini wodnej. Wykonany bardzo drobiazgowo z wklęsłymi, wyraźnymi bulajami po obu stronach kadłuba. Pokład składa się z dwóch elementów. Tu także widać niezbędne detale charakteryzujące jednostkę. Mamy też wyraźnie zaznaczone miejsca do wklejania kolejnych elementów nadbudówki. Co najważniejsze - wspomniane elementy wykonane z dobrej jakości tworzywa i bez nadlewek. Pozostałe, drobne elementy są tak małe, że trzeba bardzo uważać przy docinaniu ich z ramek. Przeglądając się tym drobiazgom widoczny jest imponujący detal oddający realia prawdziwej konstrukcji pomniejszonej 700 razy.
Zestaw umożliwia oznaczenie i malowanie okrętu w służbie Królewskiej Marynarki Wojennej w 1942 roku.
Arkusz kalkomanii dołączony do zestawu pomoże nam w nadaniu właściwych oznaczeń. Ostatnia strona instrukcji montażu przedstawia kolorowy schemat malowania niszczyciela. Producent nie zapomniał o propozycji farb do zabarwienia repliki. Posiłkuje się tu paletą kilku producentów, m.in. Hataka.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz